Nabór adresowany jest odpowiednio do: jednostek samorządu terytorialnego i ich związków, Państwowego Gospodarstwa Leśnego Lasy Państwowe, fundacji, związków i stowarzyszeń pszczelarskich, osób prowadzących działalność gospodarczą, zwolnionych z obowiązku wpisu do CEIDG z tytułu posiadania działów specjalnych produkcji rolnej (PIT-6) posiadających nie więcej niż 79 pni pszczelich i wpisanych do rejestru, o którym mowa w art. 11 ustawy o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt, samorządowe i państwowe jednostki organizacyjne posiadające osobowość prawną.
Dotację ze środków Funduszu można uzyskać na przedsięwzięcia dotyczące m.in. zakładania i odbudowy rodzin (pni) pszczelich, zakupu środków i materiałów do ochrony pszczół, zapewnienia bazy pożytkowej dla pszczół i dzikich owadów zapylających zakupu uli wraz z wyposażeniem, zakupu i sadzenia drzew i krzewów miododajnych tylko wraz z zakładaniem i odbudową pni pszczelich, zapewnienia rozwoju i przeżycia dzikich zapylaczy, zakupu nowego sprzętu pszczelarskiego.
Wnioski można składać w terminie od 20 marca 2025 roku do 10 kwietnia 2025 roku.
Wnioski należy składać na skrzynkę podawczą Funduszu znajdującą się na elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP) lub ADE Funduszu oraz wersji elektronicznej w generatorze wniosków: https://wnioski.wfosgw.poznan.pl
Wszystkie niezbędne informacje dotyczące naboru, w tym regulamin znajdują się na stronie WFOŚiGW w Poznaniu – https://www.wfosgw.poznan.pl/programy/przedsiewziecia-zwiazane-z-dzialaniami-na-rzecz-ochrony-i-odbudowy-populacji-pszczol-oraz-dzikich-owadow-zapylajacych/.